هلو آلبرتا زودرس

هلو آلبرتا دارای ارقام متعدد پیش رس ،میان رس ودیررس میباشد.
این هلو شباهت زیادی به هلو زعفرانی دارد ولی ازجهاتی کاملا قابل تمایز است.
این هلو ازنظر سایز از زعفرانی کمی کوچک ولی از نظر ماندگاری وکیفیت ،رنگ پوست ویکنواختی به هیچ وجه با هلو زعفرانی قابل مقایسه نیست .
میوه ی این درخت درشت و قرمز مایل به زرد است ونسبتا بیضی شکل میباشد این میوه طعم خوبی دارد.
این درخت برای مناطقی که هلو پرورش داده میشود بسیار مناسب است.
زمان محصول آلبرتا دیررس :اواخر مرداد ماه
زمان محصول آلبرتا زودرس:اوایل مرداد ماه میباشد این گونه جز زود رس ترین گونه ی هلو است.
نیازها
این درختان برپایه های هلو(در زمین های بازهکشی مناسب)،گوجه یا آلو(درخاک های سنگین )،پایه های بادام(در زمین های خشک )،وپایه های شلیل (درزمین های آلوده به نماتد)تکثیر میشوند .خاک این درختان بصورت سنگین مناسب نیست و باید سبک بازهکشی خوب باشد.
نیاز آبی این درختان زیاد بوده و لازم به ذکراست که آبیاری منظم ودرفصل های گرم دوبار درهفته انجام شود.
هرس نیز به منظور حذف شاخه های اضافی و خشک انجام میشود .شاخه های باقی مانده نیز باید از روی پایه های ۲۰-۳۵سانتی هرس شوند‌.
این رقم از رشد خوبی در طی فصل رشد برخوردار است. شکل میوه های آن گرد و کمی کشیده بوده و اندازه ی میوه متوسط تا درشت است. هلو آلبرتا عملکرد نسبتا بالایی دارد و زمان رسیدن میوه اوایل تیر ماه است. رنگ پوست این رقم، قرمز با زمینه ی زرد رنگ است و رنگ گوشت آن زرد است.  هلو آلبرتا جزو هلوهای هسته چسبان می باشد. این رقم یکی از زود رس ترین رقم ها می باشد بطوری که میوه دهی و رسیدن آن در اواخر تیرماه صورت می گیرد.

اشتراک گذاری:

نمونه کار مرتبط

هلو پاییزه

هلو پاییزه

فصل برداشت : دیررس استفاده : تازه خوری و کمپوت میزان بار دهی : پربار زمان نگهداری : 1-2 هفته طعم : خوب میوه : گرد و بزرگ و قرمز با زمینه سفید ماندگاری روی درخت : ماندگار وضعیت هسته : چسبان

هلو هسته جدا

هلو هسته جدا

هلو بومی شمال غربی چین می باشد. ارتفاع این درخت 4 تا 10 متر است. برگهای هلو کشیده و به طول 4 تا 12 سانتی متر می باشند. شکوفه های این درخت در اوایل بهار می روید و در فصل تابستان به میوه تبدیل می شود. میوه هلوه زرد-قرمز رنگ، معطر، درشت، پرآب، خوش طعم