هلو کاردی

هلو کاردی یکی از اولین میوه از خانواده هلوها می باشد که در فصل تابستان وارد بازار می شود. هسته این میوه از هسته جدا نمی شود ولی دارای طعمی دلچسب و گوارا می باشد. این میوه نوعی نوبرانه می باشد و در بین مردم محبوب است.

هلو  کاردی میوه ای با طبع سرد و تر بوده و دارای ویتامین ها و املاح معدنی زیادی است. مقدار زیادی آب در این میوه وجود دارد که علاوه بر تامین آب مورد نیاز بدن، خاصیت هیدراته کردن پوست را هم دارا می باشد. با مصرف هلو قادر خواهید بود تا پوست صورت خود را هیدراته کرده و شفافیت و درخشندگی بیشتری را به آن هدیه نمایید.

افرادی که سرد مزاج هستند در مصرف این میوه باید حتما احتیاط کنند. در صورتی که این گونه افراد تمایلی به مصرف این میوه دارند باید بعد از مصرف کمی عسل میل کنند تا خاصیت سردی آن را از بین ببرد.

مغز هسته هلو دارای ماده سمی و خطرناک می باشد. پس هرگز مغز این میوه را مصرف نکنید. برعکس افرادی که گرم مزاج هستند می توانند آب این میوه را بگیرند و از شب تا صبح صبر کنند تا ته نشین شود. سپس آن را صاف کرده و با شکر مخلوط کنند و این شربت را نوش جان کنند. با این کار می توان حرارت بدن را به کلی از بین برد.

مصرف این میوه به خانم های باردار برای برطرف کردن ویارهای صبح گاهی و همچنین زیبا شدن جنینشان توصیه می شود. جوشانده برگ یا گل این میوه برای درمان سیاه سرفه بسیار مفید است. فیبرهای موجود در این میوه در درمان یبوست کاربرد دارد بنابراین از سرطان روده بزرگ پیشگیری می کند.

اشتراک گذاری:

نمونه کار مرتبط

هلو هسته جدا

هلو هسته جدا

هلو بومی شمال غربی چین می باشد. ارتفاع این درخت 4 تا 10 متر است. برگهای هلو کشیده و به طول 4 تا 12 سانتی متر می باشند. شکوفه های این درخت در اوایل بهار می روید و در فصل تابستان به میوه تبدیل می شود. میوه هلوه زرد-قرمز رنگ، معطر، درشت، پرآب، خوش طعم

هلو زعفرانی دیررس

هلو زعفرانی دیررس

هلو زعفرانی دیررس درخت هلوprints persica در مناطق شمال-غرب کشور چین است. ارتفاع این درخت۵-۴متر بوده البته انواع درختان کوتاه معمولی نیز ازاین درختان وجود دارد. درخت هلو زعفرانی دیررس دارای بنیه متوسط ونیمه عمودی رشد میکند. میوه ی این درخت بر روی سطح نارنجی ومیوه ای متوسط و گرد دارد که گوشت آن زرد

هلو پاییزه

هلو پاییزه

فصل برداشت : دیررس استفاده : تازه خوری و کمپوت میزان بار دهی : پربار زمان نگهداری : 1-2 هفته طعم : خوب میوه : گرد و بزرگ و قرمز با زمینه سفید ماندگاری روی درخت : ماندگار وضعیت هسته : چسبان