هلو کاردی

هلو کاردی یکی از اولین میوه از خانواده هلوها می باشد که در فصل تابستان وارد بازار می شود. هسته این میوه از هسته جدا نمی شود ولی دارای طعمی دلچسب و گوارا می باشد. این میوه نوعی نوبرانه می باشد و در بین مردم محبوب است.

هلو  کاردی میوه ای با طبع سرد و تر بوده و دارای ویتامین ها و املاح معدنی زیادی است. مقدار زیادی آب در این میوه وجود دارد که علاوه بر تامین آب مورد نیاز بدن، خاصیت هیدراته کردن پوست را هم دارا می باشد. با مصرف هلو قادر خواهید بود تا پوست صورت خود را هیدراته کرده و شفافیت و درخشندگی بیشتری را به آن هدیه نمایید.

افرادی که سرد مزاج هستند در مصرف این میوه باید حتما احتیاط کنند. در صورتی که این گونه افراد تمایلی به مصرف این میوه دارند باید بعد از مصرف کمی عسل میل کنند تا خاصیت سردی آن را از بین ببرد.

مغز هسته هلو دارای ماده سمی و خطرناک می باشد. پس هرگز مغز این میوه را مصرف نکنید. برعکس افرادی که گرم مزاج هستند می توانند آب این میوه را بگیرند و از شب تا صبح صبر کنند تا ته نشین شود. سپس آن را صاف کرده و با شکر مخلوط کنند و این شربت را نوش جان کنند. با این کار می توان حرارت بدن را به کلی از بین برد.

مصرف این میوه به خانم های باردار برای برطرف کردن ویارهای صبح گاهی و همچنین زیبا شدن جنینشان توصیه می شود. جوشانده برگ یا گل این میوه برای درمان سیاه سرفه بسیار مفید است. فیبرهای موجود در این میوه در درمان یبوست کاربرد دارد بنابراین از سرطان روده بزرگ پیشگیری می کند.

اشتراک گذاری:

نمونه کار مرتبط

هلو آلبرتا زودرس

هلو آلبرتا زودرس

هلو آلبرتا دارای ارقام متعدد پیش رس ،میان رس ودیررس میباشد. این هلو شباهت زیادی به هلو زعفرانی دارد ولی ازجهاتی کاملا قابل تمایز است. این هلو ازنظر سایز از زعفرانی کمی کوچک ولی از نظر ماندگاری وکیفیت ،رنگ پوست ویکنواختی به هیچ وجه با هلو زعفرانی قابل مقایسه نیست . میوه ی این درخت